Batman. Nawiedzony Rycerz

średnia:
3.75 /5
4 głosy
oceń:

Trzy niepowiązane fabularnie opowieści o Halloween w Gotham City: Strachy, Szaleństwo i Duchy. Album wyróżnia nowoczesny rysunek i ciekawa koncepcja scenariusza, włączająca historię Batmana w krąg kultury wysokiej.


Każdy z komiksów nawiązuje do znanego utworu literackiego, np.: inspiracją opowiadania Szaleństwo była „Alicja w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla z ilustracjami Johna Tenniela, za Duchami zaś kryje się „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa.

Prawdziwa uczta dla wszystkich wystraszonych w Halloween siedmiolatków wciąż tkwiących w dorosłych.


"W Halloween 1944 roku miałem siedem lat. Załomotałem do drzwi jednego z domków jednorodzinnych w okolicy i, najlepiej jak umiałem, zaskrzeczałem upiornym głosem: „Cukierek albo psikus”. Drzwi otworzyły się nagle i jakiś wariat zaczął wymachiwać mi przed nosem bronią, krzycząc, że mnie zaraz zastrzeli. Przestraszyłem się nie na żarty, ale zamiast uciekać, rozpłakałem się.

Szaleniec był zaskoczony. Przestał krzyczeć i pokazał, że broń jest nienaładowana. To miał być żart – chciał przestraszyć halloweenowych przebierańców. Zawołał żonę. Obsypali mnie cukierkami, a przeprosinom nie było końca. Zszedłem z ich werandy obładowany smakowitościami. Ale kolana trzęsły mi się do końca dnia.

Halloween. Nieszkodliwa zabawa, choć – oprócz przebieranek i straszenia się – tkwi w niej złowieszczy potencjał: może zamienić się w coś rzeczywistego i porwać nas w podróż pełną lęków, z którymi musimy się zmierzyć, choć nie jesteśmy na to przygotowani. Takie doświadczenie może przyprawić siedmiolatka o mdłości, ale Batmanowi, postaci mrocznej i skomplikowanej, halloweenowy wieczór daje mnóstwo możliwości (…)"

Archie Goodwin
wymiary
170 x 260
oprawa
twarda oprawa
stron
192
ISBN
978-83-237-4780-2
premiera
11-07-2012
wydawca
Egmont Polska, Wydawnictwo Sp. z o.o.

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Batman. Nawiedzony Rycerz
rysownik:
scenarzysta: